Else Heinink

Docent dans

In 2022 studeerde Else cum laude af als docent dans aan Codarts Rotterdam. Haar passie voor dans bracht haar vervolgens naar Cyprus, waar ze zich een jaar lang verder verdiepte in onder andere moderne dans, floorwork en improvisatie aan de PERA School of Performing Arts.

Het allerliefst deelt ze haar passie voor dans met anderen. De afgelopen jaren gaf ze les op verschillende plekken in de wereld en werkte ze met uiteenlopende doelgroepen. In Panama begeleidde ze getalenteerde jongeren binnen een talentontwikkelingsprogramma. In Tanzania verdiepte ze zich in traditionele Afrikaanse dans en deelde ze haar kennis van moderne dans. In Colombia creëerde ze samen met dansers uit verschillende landen een voorstelling, die daar ook werd opgevoerd. En in Griekenland ontwikkelde ze een choreografie voor zestig vrouwen en kinderen in een vluchtelingenkamp.

Op dit moment danst en werkt ze in Nederland met diverse groepen – van jong tot oud. Ze vindt het magisch om te zien hoe mensen via beweging hun lichaam en kracht leren kennen, hun grenzen verleggen en ruimte vinden voor vrijheid en creativiteit.
Wanneer iemand met stralende ogen de danszaal verlaat, weet ze: er is iets opengegaan. Dán is haar dag geslaagd.

Het allerliefst deel ik mijn passie voor dans met anderen! Het is  magisch om te zien hoe mensen via beweging hun lichaam en kracht leren kennen, hun grenzen verleggen en ruimte vinden voor vrijheid en creativiteit.